מרתה

עליתי מאתיופיה עם המשפחה שלי ב1991. כל בני משפחתי הם יהודים שמאמינים שישוע הוא המשיח, או במילים אחרות "יהודים משיחיים". מן הסתם, במשך כל ילדותי לימדו אותי על התנ"ך ועל ישוע המשיח.
לאחר העליה, כשהייתי בת 17, החלטתי להיות עצמאית, לעזוב את הבית של ההורים שלי, לעזוב את הלימודים ולעבור לגור לבד. באותה תקופה עבדתי בכל מיני עבודות מזדמנות. במקביל החלטתי בעצם לעזוב את האמונה ולחזור בשאלה. לא הבנתי את הקשר של ישוע לתנ"ך. התחלתי להתכחש לקיומו של אלוהים ולעשות כל מה שבא לי. התחלתי לעשן, לשתות אלכוהול, לצאת למועדונים. הייתי מוקפת בהרבה חברים מהעבודה, מהתיכון, וגם בבנות דודותי שהיו פחות או יותר בגילי. כמעט כל הזמן הייתי עם חברים ומאוד אהבתי את זה. אך אז דברים התחילו פתאום להשתנות. הקשר ביני לבין חברי הקרובים התנתק מכל מיני סיבות. האמא של אחד מיהם נפטרה, חברה אחרת החליטה לחזור לגור עם ההורים, אחרת נסעה לחו"ל וקרובות משפחתי עברו לאזור לגור באיזור אחר. פתאום מצאתי את עצמי רק עם חברה אחת.
התחלתי לחשוב על זה שהכל בחיים משתנה. חברים מתחלפים, עבודה מחליפים, כסף בא והולך. כל הדברים שיש לנו בחיים הם זמניים וגם כל הסיפוק שאנו מקבלים מהעולם הוא זמני. שום דבר בעצם לא יציב בחיים.
באותה תקופה ממש הרגשתי הצורך במשהו בטוח ויציב, משהו שתמיד יהיה שם בשבילי. באחד הימים, כשחשבתי על כל זה, נזכרתי שאלוהים הוא עבר, הווה ועתיד. הבנתי שאני הייתי זאת שעזבתי והשתנתי. לא הוא. החלטתי שאני רוצה לדעת את אלוהים, להבין את התנ"ך ואת הקשר לברית החדשה ולישוע.
מיד התקשרתי לאבא שלי ואמרתי לו שאני רוצה לבוא לקהילה ורוצה ללמוד את הכתובים. כשאמא שלי שמעה את זה היא לא האמינה. היא חשבה שבטח קרה לי אסון. היא תמיד הכירה אותי בתור עקשנית ולא הבינה איך פתאום אני רוצה לבוא לקהילה. והאמת היא שאני די מבינה למה היא היתה מופתעת. כאשר הייתי באה לביקור בבית הורי (בתקופה שגרתי לבד) לא הייתי מוכנה שיגידו לי שאלוהים לא היה רוצה שאעשה דברים מסויימים שרציתי לעשות. אם היו אומרים לי את זה הייתי מיד קמה, לוקחת את הדברים שלי ועוזבת באמצע הביקור .
שבוע אחרי השיחה עם ההורים שלי הלכתי לקהילה ושמעתי שם את דבר אלוהים. באותו יום המסר של אלוהים חדר לליבי. הבנתי שאלוהים סולח לנו על חטאינו דרך הקורבן של ישוע! כאשר שמעתי את זה האהבה שלי לאלוהים גדלה. כמה נלא הוא אלוהים. כמה טוב ואוהב הוא. רק שהוא מוכן לקבל אותי בחזרה, הוא גם היה מוכן לשלם מחיר כל כך כבד כאשר הוא שלח את ישוע כדי לשלם על חטאי!
ביקשתי סליחה על חטאי והחלטתי שאלך לפי דברו של אלוהים – דרך התנ"ך והברית החדשה – ושבעזרת החסד שהוא נותן לי אעשה את רצונו בכל יום בחיי. היום אני יודעת בוודאות שהתוכנית של אלוהים לחיים שלי היא הרבה יותר טובה מכל תוכנית שהיתה לי.