ששת ימי הבריאה – חלק ב

Posted on Posted in כללי

 

"וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ, בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ:  זָכָר וּנְקֵבָה, בָּרָא אֹתָם. וַיְבָרֶךְ אֹתָם, אֱלֹהִים, וַיֹּאמֶר לָהֶם אֱלֹהִים פְּרוּ וּרְבוּ וּמִלְאוּ אֶת-הָאָרֶץ, וְכִבְשֻׁהָ; וּרְדוּ בִּדְגַת הַיָּם, וּבְעוֹף הַשָּׁמַיִם, וּבְכָל-חַיָּה, הָרֹמֶשֶׂת עַל-הָאָרֶץ.  וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, הִנֵּה נָתַתִּי לָכֶם אֶת-כָּל-עֵשֶׂב זֹרֵעַ זֶרַע אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי כָל-הָאָרֶץ, וְאֶת-כָּל-הָעֵץ אֲשֶׁר-בּוֹ פְרִי-עֵץ, זֹרֵעַ זָרַע:  לָכֶם יִהְיֶה, לְאָכְלָה. וּלְכָל-חַיַּת הָאָרֶץ וּלְכָל-עוֹף הַשָּׁמַיִם וּלְכֹל רוֹמֵשׂ עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר-בּוֹ נֶפֶשׁ חַיָּה, אֶת-כָּל-יֶרֶק עֵשֶׂב, לְאָכְלָה; וַיְהִי-כֵן  וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-כָּל-אֲשֶׁר עָשָׂה, וְהִנֵּה-טוֹב מְאֹד; וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם הַשִּׁשִּׁי"
(בראשית א 31-27).

ביום השישי לבריאה ברא אלוהים את בני האדם ונתן להם סמכות על החיות, הצמחים והאדמה.

בסוף אותו היום אמר אלוהים משפט חשוב: "ראה את כל אשר עשה והנה טוב מאוד". כלומר בעיני אלוהים הבריאה הושלמה והיא טובה מאוד.

התורה שבני האדם המציאו שמציגה מיליונים של שנים וסטיות של הטבע כדי ליצור חיים, נוגדת את דבר אלוהים ומטרתה להחליף את התורה האמתית בתורה שמתכחשת לאפשרות שישות אינטליגנטית בראה את הכול.

היום יש טענות של מאמינים רבים שחושבים שאלוהים השתמש בתיאוריות כמו האבולוציה כדי ליצור את הכול, השאלה היא האם אמונה זו מבוססת על כתבי הקודש או על דברי מדענים?

האם היא מבוססת על עובדות? או על תיאוריות ואמונות עיוורות?

חשוב לזכור שאותן תיאוריות משתנות ומתחלפות במשך השנים, כלומר אפילו אותם אנשים שמאמינים בתיאורית האבולוציה כעובדה מדעית ישנו את מסקנתם בקשר לאותה "עובדה" בעתיד הלא רחוק.

למשל: בימים של פיתגורס, אפלטון ועוד, הדעה הרווחת הייתה שהירח והכוכבים מחוברים למין חופת ספירלה מקריסטל שאיש לא יכול להבחין בה והיא זאת שמכוונת את תנועת הכוכבים. אולם דרך עבודתו של ניוטון הוא הוכיח שאינרציה גורמת לעצמים שנמצאים בסביבה ללא חיכוך, לנוע, ללא כל צורך בגורם שלישי כמו קריסטל בלתי נראה שמניע אותם. 1

 

כשאנו מנסים להכניס את תורת האדם לתוך התנ"ך אנו מלמדים את עצמנו ואת ילדינו שהסמכות של התורה ניתנת לערעור ושהתיאוריות שבני האדם המציאו כתחליף לתורה מורידות מערך דבר אלוהים ומחליפה את הסמכות האלוהית בסמכות אנושית.

רובנו לא מודעים לכך שאנו מבססים את היום יום שלנו על גאונות הבריאה.

למשל, היום שלנו מורכב מ-24 שעות והסיבה שהוא בדיוק כזה היא בשל הנטייה של כדור הארץ להסתובב במשך יום שלם על ציר קו המשווה.

בנוסף החודשים שלנו מתואמים עם תזוזת הירח ביחס לכדור הארץ דבר שמסונכרן במשך 30 ימים ונותן לנו מושג לגבי תאריכים מסוימים.

השמש היא הסנכרון שלנו לקביעת שנה, כדור הארץ מסתובב סביב השמש במשך שנה שלמה וזה מה שמכתיב לנו את העונות.

את ימות השבוע אנו סופרים ומכירים בזכות הכתובים:

"כִּי שֵׁשֶׁת-יָמִים עָשָׂה יְהוָה אֶת-הַשָּׁמַיִם וְאֶת-הָאָרֶץ, אֶת-הַיָּם וְאֶת-כָּל-אֲשֶׁר-בָּם, וַיָּנַח, בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי; עַל-כֵּן, בֵּרַךְ יְהוָה אֶת-יוֹם הַשַּׁבָּת וַיְקַדְּשֵׁהוּ" (שמות כ 10).

האם הנושא הזה באמת חשוב? האם זה מה שיכריע את גורלנו בעולם הבא?

ודאי שלא, אנשים רבים טועים בקשר למציאות שבה הם חיים אולם האמונה שלהם היא שחשובה ואלוהים בוחן את הלב שלנו, ואת הטעויות שעשינו בקשר להבנתנו את הבריאה הוא גם יתקן.

"וַיהוָה צְבָאוֹת שֹׁפֵט צֶדֶק, בֹּחֵן כְּלָיוֹת וָלֵב" (ירמיהו יא 20).

אולם הנושא הזה חשוב מפני שהוא הבסיס לשאר הלמידה שלנו. כאשר אנשים מסלפים ראיות ומעלים השערות כדי להוכיח את תורת בני האדם, לעוות את הכתובים ולערער את סמכותם, האוכלוסייה לרוב מתדרדרת במוסריותה ואף בהשכלתה.

לדוגמה כמה נתונים סטטיסטים מארה"ב שאולי יפתיעו כמה אנשים.

ב-30 השנים האחרונות:

  • האוכלוסייה גדלה ב-41%
  • התוצר הלאומי גדל ב-300%
  • הוצאות חברתיות גדלו ב-500%

ולמרות זאת…

  • עברות אלימות גדלו ב-560%
  • לידות מחוץ לנישואים עלו ב-400%
  • שיעור הגירושים עלה ב-400%
  • שיעור החד הוריים גדל ב-300%
  • שיעור ההתאבדויות עלה ב-200%
  • וחלה ירידה של 75% בציוני הפסיכומטרי

מה גרם לנתונים האלה?

 עד שנת 1963 הייתה ארה"ב במגמת עלייה בכל אותם נתונים. החל מאותה שנה חלה ירידה חדה ומגמתית. האם קרה משהו שיכול להצביע על הגורם?

באותה שנה העביר הקונגרס האמריקני חוק שאוסר על לימוד התנ"ך בבתי הספר.

מאותו רגע ואילך אותן תיאוריות ששוללות יצירה אינטילגנטית נלמדו כעובדות בבתי הספר וללא אפשרות להשמעת הצד האחר שמתבסס בין השאר גם על התנ"ך.

דורות של ילדים מקבלים את התיאוריות האלה כעובדה ששוללת מהם את הבורא ולכן מחלחלים חוסר תקווה וחוסר אמפתיה לעומק הווייתם ואותם נתונים שציינתי מקודם מתחילים להיות מובנים.

לסיכום, הנושא הזה לא ישפיע ולא ישנה את ייעודך הרוחני אולם כשמבינים שהכתובים חפים מטעויות ושניתן לסמוך עליהם כאשר הולכים לבחון את הראיות בשטח, קל יותר להאמין.

הכתובים אומרים לנו לבדוק הכול ולסמוך על אמות המוסר שאלוהים הכתיב לנו.

האלטרנטיבה היא לסמוך על עצמנו או על אנשים "חכמים" שיכתיבו לנו את האמת שלהם שלרוב נוגדת את האמת של אלוהים.

"עַל כֵּן עוֹדְדוּ זֶה אֶת זֶה וּבְנוּ אִישׁ אֶת אָחִיו, כְּפִי שֶׁאַתֶּם גַּם עוֹשִׂים. אָנוּ מְבַקְשִׁים מִכֶּם, אַחַי, לְהַכִּיר בָּאֲנָשִׁים הָעֲמֵלִים בְּקִרְבְּכֶם, הַמַּנְהִיגִים אֶתְכֶם בָּאָדוֹן וּמוֹכִיחִים אֶתְכֶם. הוֹקִירוּ אוֹתָם בְּרֹב אַהֲבָה בַּעֲבוּר עֲבוֹדָתָם. הֱיוּ בְּשָׁלוֹם אִישׁ עִם רֵעֵהוּ. אַחַי, אָנוּ מְבַקְשִׁים מִכֶּם: הוֹכִיחוּ אֶת הַהוֹלְכִים בָּטֵל; עוֹדְדוּ אֶת הַנְּכֵאִים; תִּמְכוּ בַּחַלָּשִׁים; הֱיוּ סַבְלָנִיִּים כְּלַפֵּי כָּל אָדָם. הִזָּהֲרוּ שֶׁלֹּא יִגְמֹל אִישׁ לְאִישׁ רָעָה תַּחַת רָעָה; בְּכָל עֵת חִתְרוּ לְהֵיטִיב אִישׁ עִם רֵעֵהוּ וְגַם עִם כָּל אָדָם  שִׂמְחוּ תָּמִיד; הַתְמִידוּ לְהִתְפַּלֵּל; הוֹדוּ עַל כָּל דָּבָר; כִּי זֶהוּ רְצוֹן אֱלֹהִים לְגַבֵּיכֶם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ. אַל תְּכַבּוּ אֶת הָרוּחַ; אַל תְּזַלְזְלוּ בַּנְּבוּאוֹת; בַּחֲנוּ כָּל דָּבָר וְהַחֲזִיקוּ בַּטּוֹב. הִתְרַחֲקוּ מִן הָרַע עַל כָּל צוּרוֹתָיו" (הראשונה לתסלוניקים ה 22-11).

 

 

 

 

 

 

One thought on “ששת ימי הבריאה – חלק ב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *