איך אתם יכולים להאמין בישוע (ישו) ועדיין לקרוא לעצמכם יהודים?

Posted on Posted in שאלות ותשובות

למה אתם לא קוראים לעצמכם "נוצרים" או רק "משיחיים" במקום "יהודים משיחיים?"

ובכן, אנחנו קוראים לעצמנו גם יהודים וגם משיחיים. הדעה שמדובר בשתי אמונות נפרדות ומנוגדות זו לזו היא טעות הנובעת מחוסר סובלנות ובעיקר מחוסר ידע.

הויכוח בנושא "מי הוא יהודי" ממשיך להסעיר את עם ישראל. אין הסכמה אם צריך להגדיר יהדות על פי קני מידה דתיים, תרבותיים, על מי מוצא, או פשוט על פי דעת הרוב. לעומת זאת, כתבי הקודש מאוד ברורים בנושא. לפי התנ"ך יהודי הוא אדם הנמנה על צאצאי אברהם, יצחק ויעקב, איתם כרת אלוהים בריתות באמצעות אברהם, משה ודוד. אלוהים עצמו הוא שעשה אותנו ליהודים! לכן זהותנו היהודית אינה תלויה במה שאנחנו חושבים או עושים. בכך נעוץ ההסבר לעובדה שתינוק הנולד להורים יהודיים נחשב יהודי זמן רב לפני שיש לו הזדמנות כלשהי לגבש דעות בנושא דת או תרבות. כיהודים המאמינים שישוע הוא המשיח מצאנו קשר מחייב, עמוק ומחודש עם מורשתנו היהודית, תרבותנו הלאומית, המסורת ועם ישראל. ישנם בינינו אף כאלה שלא היה להם כל עניין בזהותם כיהודים עד שהגיעו לאמונה במשיח ישוע והפכו ליהודים משיחיים.

אנחנו משתמשים במונח "משיחי" משום שאנו רואים את עצמנו כתלמידים של משיח ישראל. מקורו מהמילה היוונית "קריסטוס", שפרושה משיח. בימינו נפוץ המונח "נוצרי" אשר מתוך אי הכרת הנושא וההבדלים משמש כהגדרה גורפת, גם למאמינים משיחיים וגם לכאלה שכלל אינם מאמינים באלוהים ובמשיח ישוע. מילה זו נובעת משם העיר נצרת, ממנה בא ישוע, ומתייחסת בדרך כלל לתרבות, היסטוריה ותפיסה דתית שאנחנו כמשיחיים מסתייגים מחלקים רבים ממנה בעניינים עקרוניים. הנצרות הפכה לדת אשר עומדת בפני עצמה ומנותקת מהיהדות, בעוד שמשיחיות היא פרי ביטנה של היהדות ותוצאתה הטבעית. תהיה זאת טעות לחשוב שכל גוי, או אפילו שכל מי שמשתתף בתפילות בכנסיה או קהילה הוא בהכרח משיחי. רק אדם, יהודי או גוי, המקבל את ישוע כקורבן על חטאיו וחי על פי תורתו של המשיח הוא באמת משיחי. במילים אחרות, השאלה אם אדם הוא משיחי או לא היא עניין אישי בין האדם לבין אלוהים. אף אחד לא נולד משיחי, כדי להפוך למשיחי חייבים להיוולד מחדש.

העובדה שיהודים מאמינים בישוע אינה אמורה להפתיע אף אחד. כל המשיחיים הראשונים היו יהודים! אותם יהודים הבינו שישוע הוא המשיח והאמינו בו, אך איש מהם לא ויתר על יהדותו. אמונתם הייתה מבוססת על הבטחותיו עתיקות היומין של אלוהים הכתובות בתנ"ך. בראשיתה נחשבה המשיחיות לכיתה יהודית לכל דבר. למשך מספר שנים אף נאלצו רוב הגויים שקיבלו עליהם את האמונה בישוע המשיח לעבור תחילה תהליך גיור! אם אומנם ישוע הוא המשיח המובטח בתנ"ך, אין דבר יהודי יותר מאשר להאמין בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *