אם המשיח כבר בא, איפה השלום?

Posted on Posted in שאלות ותשובות

גם אם לפתע היו נעלמים כל הטילים שבעולם, אם כל סכין ורובה היו מושמדים וכל מצבורי חומרי ההשמדה הכימיים היו מתפרקים, בני האדם עדיין היו ממציאים במהרה דרכים חדשות להפיץ רוע לב ואלימות. מה שדרוש הוא שלום אמיתי ולא רק הפסקת לוחמה. לא די בשינוי חיצוני. שלום אמיתי צריך להתחיל מבפנים, בלבבות של בני האדם. אנו משוכנעים שניתן להגיע לשלום כזה רק בעקבות תשובה מחטא לאלוהים ונאמנות לישוע המשיח, שר השלום.

העובדה שנוצרים רדפו יהודים באמתלה של נאמנות לישוע רק מוכיחה שעל אף שהכריזו על עצמם כמאמינים בישוע, לא היה להם את שלום אלוהים והם לא הלכו בעקבות תורת המשיח. למעשה, ישוע עצמו הזהיר שיבואו כאלה שיכנו אותו "אדון", אך במעשיהם יפעלו בניגוד ישיר לרצון אלוהים.

האנשים שבאמת חיו על פי תורת ישוע היו יקירי אומות העולם שהושיטו עזרה לעם היהודי. כדוגמא ניתן להזכיר מאמינים הולנדיים שהסתירו יהודים בזמן השואה. עם זאת ניתן להבין את החשדנות שיהודים ממשיכים לגלות כלפי משיחיים ונוצרים, עד שלעיתים אפילו המחוות האצילות ביותר נחשדות כאילו הן נובעות ממניעים אנטישמיים. אין להתעלם מעובדת קיום האנטישמיות, אך גם את מציאותה של אהבה משיחית אמיתית כלפי עם ישראל אין לשכוח. מי ששלום אלוהים שוכן בליבו ילך בעקבות הדוגמא שהציב ישוע ויפגין אהבה, ולא שנאה, כלפי עם ישראל וכלפי כל העמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *